Wasyk Eugeniusz

___chor. Eugeniusz WASYK
( 07.08.1931 r. – 03.05.2022 r.)

________Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że  odszedł na wieczną wartę, przeżywszy 90 lat,  nasz Kolega  Eugeniusz WASYK  s. Bolesława.
________Uroczystość pogrzebowa odbyła  się 11 maja 2022 r. o g. 10,30, w Kościele  pw. św. Katarzyny przy ul. Fosa 17 , 02-768  w Warszawie, po czym urna z prochami  Zmarłego została przewieziona i pochowana w grobie rodzinnym na cmentarzu miejscowym Warszawa Służewiec (kwatera 4 gr. 25) . W imieniu uczestników pogrzebu, zwłaszcza Mazowieckiego Zarządu Wojewódzkiego i Koła nr 6 im. Żołnierzy 2 Armii WP ZŻWP przy DGW, nad grobem pożegnał Go Staszek Pieczara. Oto niektóre jego fragmenty wystąpienia:
________„3 maja 2022 r. przestało bić serce st.chor.szt. Eugeniusza Wasyka, wspaniałego   żołnierza i kolegi, otwartego dla ludzi i przyjaciół, ale także i dla tych, którzy różnili się z nim opinią i zdaniem.
________Chorąży Wasyk urodził się 7 sierpnia 1931 r. w Wydmusach pow. Ostrołęckim gm. Myszyniec w rodzinie chłopskiej. Podczas okupacji jako kilkunastoletni chłopiec współpracował z działającymi na ziemi kurpiowskiej partyzantami informując ich o ruchach i akcjach żołnierzy niemieckich. W 1951 r. zostaje powołany do zasadniczej służby wojskowej, po ukończeniu której pozostaje w służbie zawodowej. Chor. Eugeniusz Wasyk  był żołnierzem cenionym za profesjonalizm, umiejętność kierowania zespołami ludzkimi, lojalność wobec przełożonych i dbałość o podwładnych. Służbę zawodową zakończył w 1987 r. i został przeniesiony w stan spoczynku.
________Za osiągnięcia w służbie został wyróżniony wieloma odznaczeniami państwowymi i resortowymi, w tym Krzyżem Kawalerskim OOP.
________11 stycznia 2007 r. wstępuje do Koła nr6 ZŻWP przy Dowództwie Garnizonu Warszawa aktywnie biorąc udział w działalności Związku. W uznaniu jego wkładu w rozwój Związku zostaje wyróżniony Złotym, Srebrnym i Brązowym Krzyżem ZŻWP.

Żegnaj drogi przyjacielu!  Spoczywaj w zasłużonym spokoju!
Cześć Jego pamięci!

Zarząd Koła Nr 6


____

Comments are closed.

Post Navigation