Pogrzeb

KOCHANI!
Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w dniu 23 listopada 2021 r. zmarł po długiej i ciężkiej chorobie członek naszego Koła: st.chor.szt. Władysław JOŃCZYK
Uroczystość pogrzebowa rozpocznie się w dniu 10 grudnia 2021 r. o g. 14.00 w kościele (drewnianym) na Cmentarzu Brudzieńskim przy ul. Wincentego 83 w Warszawie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Koła oraz znajomych
Zarząd Koła Nr 6

st.chor.szt. Władysław JOŃCZYK s. Michała
(28.08.1938 r. – 23.11.2021 r.)

________Urodził się w Sułkowicach w powiecie  myślenickiem w dawnym województwie krakowskiem. W 1943 roku  zabrany wraz z rodziną przez Niemców w czasie pacyfikacji na plac handlowy. W czasie przesłuchania brat taty został zamordowany natomiast tata skierowany do obozu pracy Kraków – Płaszów.
________W 1946 r. rozpoczął naukę w szkole podstawowej , a następnie w zawodowej. Pracę  rozpoczął w Krakowskich Zakładach Przemysłu Zabawkarskiego w Sułkowicach. 16 kwietnia 1959 r. wcielony do odbycia zasadniczej służby wojskowej w 10 pułku samochodowym w Warszawie. W tej jednostce służył na stanowiskach związanych z eksploatacją samochodów aż do zwolnienia z zawodowej służby wojskowej.
________W dniu 28.10.1992 roku. 2 maja 1963 r. zawarł związek małżeński z Haliną Zofią, Dochowali się jednej córki – Danuty. W okresie 21.05-15.12.1976 r. był skierowany do  Polskiej Wojskowej Jednostki Specjalnej Doraźnych Sił Zbrojnych ONZ na Bliskim Wschodzie. Po zwolnieniu ze służby był pracownikiem cywilnym w macierzystej jednostce w okresie 2.11.1992 r. – 28.02.2002 r.
________W czasie służby i pracy z obowiązków wywiązywał się wzorowo.  Był wielokrotnie wyróżniany, między innymi Złotym i Brązowym Krzyżami Zasługi, wszystkimi medalami resortowymi oraz Medalem „W Służbie Pokoju”. Wraz z małżonką zostali w 2013 roku odznaczeni przez Prezydenta RP Medalami „Za Długoletnie Pozycie Małżeńskie”. Od kilku lat był pod opieka lekarską.
________Uroczystość pogrzebowa odbyła się w dniu 10 grudnia 2021 r. w kościele (drewnianym) na Cmentarzu Brudzieńskim przy ul. Wincentego 83 w Warszawie przy asyście sztandaru Koła Nr 6 im. Żołnierzy 2 Armii WP ZŻWP przy DGW (poczet sztandarowy w składzie: dowódca – płk Jerzy GĄSKA, sztandarowy – kpt. DS. Jan MAZUR, asystent – płk Romuald MŁYNARCZUK) oraz wojskowej asysty honorowej, którą  wystawił  Pułk Reprezentacyjny WP. Znakomitą obsługę ceremonii pogrzebowej zapewnił wypróbowany Dom Pogrzebowy „STYKS” z Warszawy. Mowę pożegnalną w imieniu rodziny i koła wygłosił kapłan odprawiający mszę św. W uroczystości brała udział liczna grupa osób: rodzina,  sąsiedzi, znajomi i koledzy z pracy w wojsku.

Cześć Jego pamięci

Zarząd Koła Nr 6


Comments are closed.

Post Navigation