Zebranie 13.02.2014 r.

Statut ZŻWP nakazuje ażeby co roku przeprowadzić w kołach zebranie sprawozdawcze. Tak się też stało. Zgodnie z decyzją zarządu część opisową sprawozdania (przekazanego w tej samej wersji do Mazowieckiego Zarządu Wojewódzkiego naszego Związku) odczytała Emilka Borkowska – sekretarz naszego koła, sprawozdanie finansowe Marzenka Kruk – skarbnik zarządu, a sprawozdanie komisji rewizyjnej – Staszek Pieczara. Nikt z zebranych nie zadawał pytań. W zebraniu brało udział 57 członków koła. Dokumenty sprawozdawcze w załączeniu.

Prezes przedstawił nowych członków Koła i Związku, przyjętych na posiedzeniu zarządu m Koła w dniu 6 lutego 2014 r.:

szer. Andrzej Boguta, por. Józef Kmera, st. chor. szt. Henryk Kwiatkowski, płk Zdzisław Słomnicki, mjr Henryk Wróbel.

Zebrani oklaskami powitali nowych kolegów. Prezes życzył im owocnej pracy społecznej i wszelkiej pomyślności.

Dwaj z nowoprzyjętych mieli ze sobą fotografie i Staszek Pieczara wypisał im legitymacje członkowskie. Wręczenia dokonali: Józkowi Kmerze – Janek Dźwigała, a Heniowi Kwiatkowskiemu – Zbyszek Wrona.

W kolejnej części poinformowano, że kol. Kazio Kamiński w ubiegłym miesiącu obchodził 75. urodziny ale ze względów zdrowotnych nie brał udziału w styczniowym zebraniu, a 3 lutego 60. urodziny obchodził Włodek Sibilski. Prezes poprosił ich o wystąpienie przed stół prezydialny. W imieniu członków koła życzenia i plakietki wręczali: Włodkowi Sibilskiemu – Janek Dźwigała, a Kaziowi Kamińskiemu – Zbyszek Wrona. Ponadto o Włodku pamiętał Mazowiecki Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Działkowców. Wiceprezes – płk Stanisław Zawadka oraz Maria Urbaniak wręczyli mu dyplom okolicznościowy i upominek.

Prezes poinformował, że lutowymi solenizantami i jubilatami są: Agatka Jastrzębska – nieobecna solenizantka z dnia 5 lutego, nieobecny Romek Młynarczyk – solenizant z 7 lutego i jubilat z 25 lutego, nieobecny wiceprezes Paweł Witecki – jubilat z 19 lutego, nieobecny Jarek Andrzejewski- jubilat z 1 lutego oraz obecni: Rysiek Gospodarski – jubilat z 23 lutego, Janek Mędzela – jubilat z 14 lutego, Janek Molo – jubilat z 15 lutego, Mirek Hajduk – solenizant z 26 lutego i Romek Wojtczak – solenizant z 28 lutego.

Następnie głos zabrał Janek Molo. Zaprosił wszystkich chętnych do wzięcia udziału w uroczystości poświęconej 72. rocznicy utworzenia Armii Krajowej na podstawie rozkazu gen. Sikorskiego. Uroczystość odbędzie się 14 lutego br. o g. 12.00 przy budynku przy ul Spiskiej w Warszawie , gdzie został aresztowany gen Grot – Rowecki.

Dalej był słodki poczęstunek i toasty

Opracowała: Halina Hawełka

DSCN6875 DSCN6877 DSCN6880 DSCN6889 DSCN6891 DSCN6895 DSCN6898 DSCN6901 DSCN6905 DSCN6906 DSCN6909

Comments are closed.

Post Navigation