ZEBRANIE – STYCZEŃ 2017r.

12 stycznia 2017 roku o godz. 10.00 w siedzibie Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej Oddział Ochota przy ul. Grójeckiej 120 w Warszawie odbyło się pierwsze w 2017 roku zebranie członków naszego 6 Koła. Frekwencja była dosyć dobra. Negatywny wpływ na nią miała znaczna liczba chorych naszych członków. Po otwarciu zebrania nasz prezes – Janek Dźwigała poinformował, że w dniu 11 grudnia ub. roku zmarł niespodziewanie członek naszego Koła, wieloletni skarbnik – st. chor. szt. w st. spocz. Mirosław Hajduk. Skrót życiorysu i relacja z pogrzebu znajduje się na stronie internetowej Koła. Zebrani chwilą ciszy uczcili pamięć Mirka. Cześć Jego pamięci!

Następnie Prezes Naszego Koła powitał przybyłych na nasze zebranie gości:
– Prezesa Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pamięci Ludowego Wojska Polskiego im. gen. Zygmunta Berlinga – płk. w st. spocz. Kazimierza Wtorka;
– Zastępcę Burmistrza Dzielnicy Warszawa – Ochota – pana Grzegorza Wysockiego;
– Koordynatora w Urzędzie Dzielnicy Warszawa – Ochota ds. Kombatantów – pana Mariusza Twardowskiego.

Zarówno pan Wysocki jak i nasz prezes skupili się na przekazaniu wszystkim członkom Koła i ich rodzinom serdecznych życzeń noworocznych. Dalej Prezes zaprosił wszystkich na obchody 72. rocznicy wyzwolenia Warszawy planowanych na 17 stycznia.
W dalszej części zebrania przedstawiono solenizantów, którzy w styczniu obchodzą urodziny i imieniny (Marzena Dźwigała, Teresa Lempkowska, Wiesława Wypych, Wiesław Jóźwik, Kazimierz Kamiński, Adam Kwiecień i Stanisław Pieczara, Mieczysław Krop, Arkadiusz Lis, Mieczysław Mosakowski i Paweł Specik).
Spośród wymienionych szczególne życzenia i prezent z dedykacją od wszystkich członków Koła otrzymała z rąk przewodniczącego komisji rewizyjnej Koła, a jednocześnie członka Mazowieckiego Zarządu Wojewódzkiego – nasza „skarbniczka” – Marzenka Dźwigała, która w styczniu obchodzi „okrągłe” urodziny.
Dzięki licznemu gronu fundatorów – mieliśmy znakomity słodki poczęstunek z szampanem. Przy śpiewach czas upływał bardzo sympatycznie.

Kol. Wiesia przekazała dla wszystkich:
Na wszystkie dni Nowego Roku, życzę Wam wiary w sercu i światła w mroku, abyście jednym krokiem mijali przeszkody. Byście czuli się silni i wiecznie młodzi. Niechaj Nowy Rok darzy Was dobrym zdrowiem, aura pogodą, natura humorem, a ludzie sympatią.

A do życzeń dołączyła wiersz – Wiesławy Szymborskiej„Oda do starości”

Co to za życie bywa w MŁODOŚCI !?
Nie czujesz serca …wątroby …kości …
Śpisz jak zabity, popijasz gładko …
i nawet głowa boli cię rzadko.
Dopiero człeku twój wiek DOJRZAŁY!
Odsłania życia urok wspaniały …
Gdy łyk powietrza, z wysiłkiem łapiesz…
Rwie Cię w kolanach, na schodach sapiesz …
Serce jak głupie szybko ci bije …
Lecz w każdej chwili czujesz że ŻYJESZ !
Więc nie narzekaj z byle powodu
Masz teraz wszystko, czego za młodu
nie doświadczyłeś, ale DOŻYŁEŚ!
Więc chociaż czasem w krzyżu cię łupie
Ciesz się dniem każdym! Miej wszystko w DUPIE!!!

Foto: Grzegorz Serocki                                                            Opracował: Edward Binkowski

Comments are closed.

Post Navigation