SPOTKANIE W ROD RAKOWIEC

Maj 27th, 2013 | by | uncategorized

maj
27

SPOTKANIE W ROD „RAKOWIEC”
Rodzinny Ogród Działkowy, który uroczyście obchodził 85 rocznicę funkcjonowania w tym roku żyje innymi problemami. Troską zarządu ROD oraz użytkowników działek jest przyszłość Ogrodu. Projekty uchwał zgłoszone w Sejmie, które mają uregulować status prawny Ogrodów oraz użytkowników działek, różnią się zapisami i te różnice nie zawsze są zgodne z oczekiwaniami Działkowców.
Spotkanie zorganizowane przez zarząd ROD w dniach 25 i 26 maja pod hasłem „Otwarcie sezonu 2013” było pretekstem do wymiany poglądów, opinii oraz prawdopodobnych rozwiązań prawnych w nowej ustawie o Ogrodach Działkowych.
Stanowisko SIS było, jest i będzie za utrzymaniem terenów działkowych, za udogodnieniami dla uprawiających działki i za rozwiązaniami prawnymi gwarantującymi stabilność Ogrodów i ich użytkowników. Nie zabrakło również tematów aktualnych o tej porze roku, czyli nasadzeniach, pielęgnacji i zmieniającej się roli działek w życiu rodzin.
Spotkanie prowadził prezes zarządu ROD dr Ryszard Niedbała, a wśród zaproszonych osób m.in. był Stanisław Zawadka p.o. prezesa Okręgu Mazowieckiego PZD, Stanisław Pieczara prezes ROD „Stolica”, członkowie zarządu Koła nr 6 ZŻWP przy DGW, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „O Godność do Końca …”. Byli użytkownicy działek również z innych Ogrodów.
W sobotę (25) pogoda nie pozwoliła na dyskusje na świetnie przygotowanym placu z pięknym trawnikiem, żywopłotem, urządzeniami dla dzieci i stacjonarnym grillem. Natomiast w niedzielę do późnych godzin popołudniowych pogoda była znakomita do takich spotkań. Raczono się grillowanymi kiełbaskami i kaszanką, grochówką i innymi specjałami znakomicie przygotowanymi przez organizatorów. Dziękujemy za zaproszenie i trzymamy kciuki za pomyślność Działkowiczów i Ogrodów.

Authored by

Możliwość komentowania jest wyłączona.