DZIEŃ DZIECKA

Maj 26th, 2013 | by | uncategorized

maj
26

02.06.2013r. DZIEŃ DZIECKA
Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „O GODNOŚĆ DO KOŃCA …”, tak jak w poprzednich latach współuczestniczy w organizacji obchodów Dnia Dziecka w Parku Szczęśliwickim. Głównym organizatorem jest Urząd Dzielnicy Warszawa Ochota, który „spina” wysiłki wielu organizacji, związków i stowarzyszeń, a w jego imieniu robocze spotkania prowadziła Justyna Wójcik – Główny Specjalista w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy.
Odbyły się dwa roboczo-organizacyjne spotkania w dużej sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Ochota oraz rekonesans w miejscu planowanego festynu tj. w Parku Szczęśliwickim.
Na pierwszym spotkaniu w dniu 6 marca wypracowano koncepcję festynu i pod roboczą nazwą „mapa atrakcji” wpisano hasłowo atrakcje i planowane rozwinięcie poszczególnych stanowisk. Dyskutowano i uzgodniono projekt plakatu oraz ulotki informacyjnej o Dniu Dziecka, umieszczenia na nich logo sponsorów i nazwy wszystkich organizacji uczestniczących w tym przedsięwzięciu z możliwością wykonania ich i rozpropagowania przed planowanym drugim spotkaniem na 21 maja.
W dniu 17 kwietnia w strugach deszczu, który momentami zamieniał się w ulewę, odbył się rekonesans i mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych uzgodniono i wyznaczono na terenie Parku Szczęśliwieckiego miejsca rozwinięcia i prezentacji poszczególnych organizacji i stoisk. Ponieważ w terenie zlokalizowano trzy czynne źródła prądu, dla pozostałych stanowisk korzystających z energii elektrycznej zapotrzebowano agregaty prądotwórcze.
Drugie spotkanie odbyło się w dniu 21 maja i na nim ustalono ostateczny program festynu, mam nadzieję, że spodoba się naszym najmłodszym oraz ich rodzicom i opiekunom. W ramach planowanych atrakcji proponujemy:
1. Występ Zespołu Gawęda
2. Przejazdy kolejką grawitacyjną na Górkę Szczęśliwiecką
3. Krasnoludek Piksel
4. Występ iluzjonisty
5. Miasteczko straży pożarnej
6. Pokaz sprzętu policyjnego
7. Wyścigi kajakowe
8. Tańce irlandzkie
9. Występy zespołów dziecięcych i wiele, wiele innych.
Stanowisko SIS tradycyjnie rozwiniemy wspólnie z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej – Oddział Ochota i zapraszamy wszystkie dzieci do odwiedzenia naszego stanowiska. Zapewniamy dużo atrakcji oraz nagrody dla uczestników prac plastycznych i konkursów.

Serdecznie zapraszamy – Zarząd SIS.

 

Authored by

Możliwość komentowania jest wyłączona.